Chiny, import, targi, import z Chin, wizy, Polsko-Chińska Izba Gospodarcza, hotele w Chinach

Import z Chin

Chiny import, biznes, izba gospodarcza...

Polsko-Chińska Izba Gospodarcza - Import z Chin

Import z Chin

Polsko-Chińska Izba Gospodarcza (PChIG) to organizacja bilateralna, której misją jest wspieranie rozwoju szeroko rozumianych polsko-chińskich kontaktów na szczeblu przedsiębiorstw, organizacji i instytucji gospodarczych Polski i Chin.

Zgodnie z Ust. z dnia 30.05.1989 o Izbach Gospodarczych, jest to jedyna bilateralna Polsko-Chińska Izba funkcjonująca na terytorium Polski.

W swej działalności koncentrujemy się m.in. na tworzeniu warunków życia gospodarczego, wspieraniu inicjatyw gospodarczych, doradzaniu strategii ekspansji na rynkach obu Państw. Chcemy skutecznie i profesjonalnie odpowiedzieć na potrzeby Polskich i Chińskich organizacji i przedsiębiorców, którzy jak uczy doświadczenie często nie są w stanie sami przezwyciężyć licznych barier i trudności pojawiających się przy realizacji trans-terytorialnych projektów biznesowych.

Dysponujemy środkami i know-how, które pozwalają na realizację wszystkich tych zadań zgodnie z wymaganiami Członków PChIG jak również pozostałych naszych partnerów.

Jak pomagamy firmom?

W każdym przypadku nasza pomoc uzależniona jest od indywidualnych potrzeb i wymagań naszego zleceniodawcy. Inaczej traktujemy firmy członkowskie, tworzące naszą Izbę, inaczej partnerów "z zewnątrz", jednakże zawsze zarówno pracownicy naszej siedziby w Sopocie, jak również pracownicy w pełni funkcjonalnego biura w Chinach, dokładają wszelkich starań aby spełnić wymagania polskich i chińskich firm korzystających z usług Polsko-Chińskiej Izby Gospodarczej.

Działania podejmowane przez Polsko-Chińską Izbę Gospodarczą to m.in:

1. Udostępnianie kompleksowej informacji n/t planowanych lub realizowanych inwestycji polskich w Chinach i chińskich w Polsce
2. skuteczne poszukiwanie partnerów do realizacji planowanych inwestycji i projektów
3. promocja Polski w Chinach na targach, prezentacjach, konferencjach o zasięgu międzynarodowym - przy ścisłej współpracy z polskimi Samorządami Wojewódzkimi
4. organizacja misji gospodarczych (chińskich i polskich) przedstawicieli firm i władz lokalnych wysokiego szczebla, jak również grup biznesmenów zainteresowanych współpracą inwestycyjną
5. organizacja wyjazdów polskich firm produkcyjnych i handlowych na najważniejsze targi branżowe, organizowane na terenie Chin
6. ścisła współpraca z ambasadami i konsulatami po stronie polskiej i chińskiej, oraz z największymi chińskimi izbami i organizacjami gospodarczo-handlowymi
7. organizacja licznych konferencji i spotkań biznesowych
8. patronat, organizacja i koordynacja imprez kulturalnych związanych z Chinami

źródło: http://www.pchig.pl/

www.pchig.pl

Chinese hotels : Hongkong : wywóz kontenerów Kraków : Polsko - Chińska Izba Gospodarcza

Oklejanie pojazdw Warszawa

Pozycjonowanie stron internetowych

Przygotowaliśmy pakiet motywacyjny, edukacyjny, ebiznesowy i perswazyjny... szczególnie polecam ten pierwszy, bo opinie jakie zebrały książki, które się w nim znajdują są po prostu zabójcze.

Podpisano trzy umowy o współpracy polsko-chińskiej

W obecności premiera Jarosława Kaczyńskiego i przewodniczącego Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych Wu Bangguo podpisano w piątek w Warszawie trzy umowy o współpracy polsko-chińskiej. Wcześniej premier rozmawiał z Wu Bangguo m.in. o polsko-chińskich stosunkach gospodarczych.
Pierwszy z dokumentów to protokół między ministerstwami kultury Polski i Chin dotyczący współpracy kulturalnej w latach 2007-2011. Podpisy pod nim złożyli: wiceminister kultury Jarosław Sellin i ambasador Chińskiej Republiki Ludowej Yuan Guisen.

Kolejny dokument dotyczy warunków sanitarnych eksportu polskiego mięsa drobiowego do Chin. Protokół podpisał sekretarz stanu w ministerstwie rolnictwa Henryk Kowalczyk i ze strony chińskiej - wiceminister Administracji Głównej ds. Nadzoru Jakości, Kontroli i Kwarantanny Li Chuanqin.

Podpisano także porozumienie pomiędzy resortami zdrowia Polski i Chin o współpracy w dziedzinie opieki zdrowotnej i nauk medycznych. Dokument podpisała podsekretarz stanu w resorcie zdrowia Wacława Wojtala i ambasador Chin.

Przed podpisaniem umów premier rozmawiał z Wu Bangguo. Jak podkreślił rzecznik rządu Jan Dziedziczak, Wu Bangguo jest jednym z najważniejszych polityków chińskich. "Rozmowa dotyczyła kwestii gospodarczych i miała ona na celu pogłębienie współpracy gospodarczej" - poinformował dziennikarzy rzecznik.

Przypomniał, że Jarosław Kaczyński we wrześniu 2006 roku spotkał się z premierem Chin, wtedy też zaprosił go do Polski. Dodał, że w piątek rozmawiano o tej wizycie. Według niego, może do niej dojść "w niedługim czasie".

Dziedziczak powiedział, że obaj politycy rozmawiali także o chińskich doświadczeniach w przygotowaniu wystawy Expo. W 2010 roku - przypomniał rzecznik - wystawa odbędzie się w Szanghaju. Polska stara się o organizację Expo w 2012 roku we Wrocławiu.

J.Kaczyński chciał poznać chińskie doświadczenia także w przygotowywaniu innych dużych imprez, jak m.in. organizacji igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2008 roku. Jak powiedział rzecznik, premier pytał o to w kontekście polskich przygotowań do organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku.

Podczas spotkania, według Dziedziczaka, podkreślano też stały rozwój polsko-chińskich stosunków gospodarczych. Rzecznik pytany przez dziennikarzy czy rozmawiano o kwestii praw człowieka odpowiedział, że rozmowa dotyczyła spraw gospodarczych - takie było jej założenie.

Wu Bangguo przebywa w Polsce na zaproszenie marszałka Sejmu. To pierwsza wizyta przewodniczącego OZPL w Polsce.

źródło: Wiadomości.Gazeta.pl


Hongkong : Targi w Chinach : MPK Czwa


Copyright (c) 2010-2017 www.import-chiny.7it.eu pozycjonowanie stron Katowice