Chiny, import, targi, import z Chin, wizy, Polsko-Chińska Izba Gospodarcza, hotele w Chinach

Import z Chin

Chiny import, biznes, izba gospodarcza...

EU-China Managers Exchange and Training Programme (METP)

Import z Chin - EU-China Managers Exchange and Training Programme (METP)

Szansa dla polskich menedżerów: EU-China Managers Exchange and Training Programme (METP) zaprasza do Chin

Europejscy menadżerowie mają możliwość stać się ekspertami chińskiego rynku
Termin składania wniosków mija 4 stycznia 2009

Pekin, 13 listopada 2008 - Komisja Europejska oraz rząd Chin kontynuują program szkolenia dla menedżerów z krajów Unii Europejskiej i Chin (METP). Program, finansowany przez Komisję Europejską i Chiny, oferuje możliwość polskim przedsiębiorcom z różnych branż, aby stali się specjalistami w zakresie rynku chińskiego. Biorąc udział w programie METP polscy uczestnicy mają także możliwość stworzenia własnej sieci kontaktów biznesowych w Chinach. W ostatnich latach chiński rynek miał dwucyfrową dynamikę wzrostu, której efektem jest duży popyt na specjalistów na tamtejszym rynku. MEPT jest więc szansą dla firm z Polski, aby skorzystały z wzrostu chińskiej gospodarki i uczestniczyły w rozwoju ekonomicznym obu krajów.

EU-China Managers Exchange and Training Programme (METP) jest skierowany do małych i średnich przedsiębiorstw (MSP), pracowników organizacji pozarządowych oraz do przedsiębiorców prywatnych z Unii Europejskiej. Polskie firmy, które planują podjęcie współpracy gospodarczej z chińskimi firmami, mają dzięki METP szanse wykształcić swoich pracowników, aby zdobyli ważne umiejętności, które są potrzebne w odniesieniu sukcesu we współpracy gospodarczej z Chinami. W czasie 10 miesięcznego pobytu w Chinach uczestnicy programu odbędą między innymi kurs języka chińskiego, szkolenie nt. różnic kulturowych w życiu i biznesie oraz praktyki w chińskiej firmie.

"Program METP daje niezmierne korzyści nie tylko jeśli chodzi o naukę języka, ale też, co więcej, zapoznanie się z chińską rzeczywistością, kulturą i sposobem myślenia Chińczyków. W czasie licznych konferencji, wizyt w chińskich i międzynarodowych firmach, także poza Pekinem, uczestnicy programu mają okazję do nawiązania ważnych dla przyszłej współpracy kontaktów." - mówi Sylvia Szabo, polska uczestniczka jednej z poprzednich edycji METP.

Udział w szkoleniach w ramach METP jest darmowy. Dodatkowo uczestnicy otrzymują 1000 Euro miesięcznie na pokrycie kosztów utrzymania podczas pobytu za granicą. Już teraz kandydaci z Polski mogą starać się o udział w następnej edycji programu w 2009. Termin składania wniosków mija 4 stycznia 2009 roku.
Program METP jest przewidzianą na cztery lata inicjatywą Komisji Europejskiej i rządu chińskiego, obejmującą cztery 10 miesięczne edycje. Osoby aplikujące do programu powinny mieć ukończone studia wyższe, mieć doświadczenie zawodowe i być w wieku miedzy 26 a 40 lat. Dodatkowo te osoby powinny wykazać się brakiem lub bardzo ograniczoną znajomością języka chińskiego. Ważne jest, aby chętni przedstawili interesujący plan biznesowy dotyczący pobytu w Chinach. Polscy autorzy planów, które przekonają europejską i chińską komisję kwalifikacyjną zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjna do Brukseli w 2009 roku. Wszyscy absolwenci programu otrzymują oficjalny certyfikat podpisany przez ambasadora Chin w Unii Europejskiej.
Na stronie Internetowej www.metp.net.cn lub pod numerem infolinii (49) 69 15402 638 można uzyskać więcej informacji dotyczących warunków wymaganych przy składaniu wniosków, pobrać wzory dokumentów i zasady ich wypełniania lub uzyskać ogólne informacje dotyczące programu METP.

* * *

EU-China Managers Exchange and Training Programme (METP)
Program wymiany i szkoleń dla menadżerów z krajów Unii Europejskiej i Chin - to przewidziany na cztery lata międzyrządowy projekt współpracy pomiędzy Komisją Europejską i Rządem Chińskiej Republiki Ludowej. Projekt typu non-profit powstał, w kontekście ciągłego rozwoju związków Unii Europejskiej i Chin, w celu poszerzenia specjalistycznej wiedzy biznesowej poprzez rozwój europejskich i chińskich zasobów ludzkich. Celem programu METP jest szkolenie i finansowanie stażu 200 chińskich menedżerów w Unii Europejskiej i 200 europejskich menedżerów w Chinach. Program jest wdrażany przez Chińską Radę Promocji Handlu Międzynarodowego w latach 2006-2010, a całkowita kwota finansowania przez Komisję Europejską i chiński rząd wynosi 23 miliony euro.

Kontakt dla prasy:

PUBLICIS Consultants | Germany
Sarah von Hauenschild, tel. +49-69-15402-367, fax +49-69-15402-270
e-mail: sarah.von.hauenschild@publicis-consultants.de

Chinese hotels : Hongkong : wywóz kontenerów Kraków : Polsko - Chińska Izba Gospodarcza

Oklejanie pojazdw Warszawa

Pozycjonowanie stron internetowych

Hongkong : Targi w Chinach : MPK Czwa


Copyright (c) 2010-2017 www.import-chiny.7it.eu pozycjonowanie stron Katowice