Chiny, import, targi, import z Chin, wizy, Polsko-Chińska Izba Gospodarcza, hotele w Chinach

Import z Chin

Chiny import, biznes, izba gospodarcza...

Import z Chin

Import z Chin

Przegląd prasy:

2007-06-14 | Chiny w bieżącym roku wykorzystały 25 miliardów kapitałów zagranicznych

13 czerwca Ministerstwo Handlu Chin poinformowało, że w pierwszych pięciu miesiącach bieżącego roku Chiny praktycznie wykorzystały kapitały zagraniczne o wartości ponad 25 miliardów USD, co jest prawie 10% wzrostem w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. W tym okresie założono w Chinach 15 tysięcy spółek joint venture.

Ministerstwo Handlu poinformowało także, że w okresie od stycznia do maja wartość handlu Chin towarami nowej i zaawansowanej technologii wyniosła 232.4 miliarda USD, w czym wartość eksportu wyniosła 125.76 miliarda USD.

Source: Chińskie Radio Międzynarodowe

2007-06-13 | Stock index breaks 4,100-point mark in morning session

On a strong growth trend, Chinese stocks leaped high to the 4,100-point platform this morning, after a 1.9 percent rise to reach the 4,000-point level just yesterday.

The Shanghai Composite Index opened 38 points higher from 4,110.74, and closed at 4,157.71 by the noon break, up 85.57 or 2.1 percent from yesterday's closing.

The Shenzhen Component Index, tracking the smaller Shenzhen Stock Exchange, also opened higher and ended at 13,959.81, up 380.09 points or 2.8 percent.

Source: China Daily

www.chinadaily.cn - informacje z Chin

Bilety lotnicze do Chin: http://www.esky.pl

Legalny import z Chin USA i UE - Zarób 200-500%

Zapytacie pewnie dlaczego to wszystko jest takie tanie. To nie jest tanie :) To u nas jest drogo.Nawet w USA możecie kupić towar 50% taniej (markowe jeansy, oryginalne obuwie), a kupując na Tajwanie, Chinach, Hongkongu zapłacicie nawet 1/10 naszej ceny. W USA takie ceny to normalka, natomiast w Azji siła pracownicza jest bardzo tania - najtańsza na świecie. To ogromnie obniża koszty wytworzenia towaru. Produkuje się tam wszystko i dla wszystkich. 90% sprzętu jaki posiadacie w domu powstało właśnie w Azji (głównie w Chinach i na Tajwanie) Wspaniałe telewizory produkowane na zlecenie potentatów, sprzęt komputerowy, odzież, to wszystko powstaje właśnie w Azji. Jednak żeby trafiło do Polski musi przejść przez 2-3-5 pośredników - a każdy z nich sobie narzuca marżę. I potem wychodzi taka cena jaką mamy w sklepie. Więc na co czekać sam stań się pośrednikiem dla innych. Od autorki towary kupowały hurtownie, od nich sklepy a dopiero tam końcowy klient dla którego cena była wyższa nawet o 1000% od tej po jakiej Ona zakupiła towar w HongKongu. Może już prowadzisz jakiś sklep lub hurtownię i chcesz wzbogacić ofertę? Duże dyskonty handlowe typu Media Markt już to robią

Co najważniejsze - nie musisz mieć fortuny. Startując z kwotą 500 zł w ciągu 2 miesięcy możesz zarobić nawet 2500 zł (podkreślam zarobić na CZYSTO - po odliczeniu opłat, podatków i kwoty z którą startujemy). Nie jest to może dużo ale każdy chciałby zarobić 2500 zł czyli 1250 zł na miesiąc nie wychodząc z domu. Oczywiście jeśli jesteśmy w stanie zainwestować większą kwotę - wyciągniemy z tego ZNACZNIE więcej. Dla przykładu - w grudniu ubiegłego roku autorka książki potrzebowała dość szybko pieniędzy. Znalazła chodliwy towar który dobrze sprzedawał się na Allegro, zainwestowała 2000 zł i w ciągu 3 tygodni (7 dni szła przesyłka z Tajwanu) zarobiła prawie 8000 zł (po odjęciu tego co włożyła i różnych opłat zostało jej niecałe 5000 zł - tyle zarobiła w 21 dni !!!) Nie wierzysz? ZAPYTAJ AUTORKĘ. Sam decydujesz czy robisz "jeden duży numer" inwestujesz sporą kwotę i wyciągasz z tego kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy (np sprowadzając kontener telefonów), czy też zadowalasz się stałym mniejszym comiesięcznym zyskiem (np takim żeby Ci wystarczyło na utrzymanie poziomu supersprzedawcy :) Taka transakcja naprawdę nie jest niczym skomplikowanym, całości można dokonać przez internet, nie trzeba znać chińskiego (językiem biznesu w krajach azjatyckich jest angielski)

Chinese hotels : Hongkong : wywóz kontenerów Kraków : Polsko - Chińska Izba Gospodarcza

Oklejanie pojazdw Warszawa

Pozycjonowanie stron internetowych

Bilety kolejowe: http://www.china-train-ticket.com

Poszukiwanie dostawców:

Najlepszą metodą na znalezienie dostawcy z Chin jest internetowa platforma biznesowa - made-in-china lub alibaba. Można też szukać dostawców poprzez google (np. szukać jakiegoś produktu na stronach w domenach .cn (Chiny) lub .tw (Tajwan)).
Na powyższych platformach możemy spotkać 2 typ kontrahentów:
Producenci - handlują swoim towarem który sami wyprodukowali
Pośrednicy - handlują towarem którego nie wyprodukowali
Pośredników raczej należy unikać - nie gwarantują oni towaru dobrej jakości oraz mogą być problemy z certyfikatami.
Najłatwiejszym sposobem rozróżnienia pośredników od producentów jest przejrzenie oferty - jeśli jest szeroka tzn. zawiera produkty które nie są spokrewnione z sobą np. pamięci RAM i miskami wówczas mamy do czynienia z pośrednikiem i należy zachować szczególną ostrożność przy ewentualnym. Import tych towarów może być ryzykowny. Pośrednicy zazwyczaj nie mają swojej strony internetowej - reklamują się tylko w serwisach internetowych. Gdy znajdziemy interesujący nas produkt np. na made-in-china.com należy sprawdzić stronę domową producenta. Szczególną uwagę należy zwrócić na certyfikaty CE, UL, TUW.

Nawiązanie kontaktu:

Gdy znajdziemy interesujący towar należy wysłać zapytanie o cenę. Należy skorzystać z formularza kontaktowego umieszczonego na platformie lub też napisać bezpośrednio na adres który znajduje się na stronie internetowej. Należy zwrócić szczególną uwagę na profesjonalne zredagowanie wiadomości, standardowe "What is your price for 1000 pcs" to raczej za mało i szanse że ktoś na to odpowie są raczej nikłe. Profesjonalnie przygotowane zapytanie o cenę powinno zawierać wstęp - 2-3 zdania o firmie - jeśli jest się osobą prywatną należy napisać ze planuje się rozpoczęcie działalności i jest się zainteresowanym rozpoczęciem współpracy właśnie z nimi, lub też wymyślić sobie jakieś 2 zdania o wirtualnej firmie. Następnie należy zapytać się o towar - trzeba sprecyzować który model/wersje nas interesują - gdy poprosimy o cały asortyment zazwyczaj zostaniemy poproszeni o sprecyzowanie zapytania - szanse że dostaniemy od razu cały cennik wynoszą kilkanaście procent. Należy też zapytać o opakowanie (wymiar i masę) produktu, certyfikaty, oraz przesyłkę i formy płatności oraz koszt przesyłki do miejsca docelowego (zazwyczaj towar jest sprzedawany na warunkach FOB - producent dostarczy towar do firmy która zajmuje się przesyłaniem towaru) Bardzo ważną sprawą jest podpisanie się oraz umieszczenie danych takich jak adres strony www, nr telefonu, adresu firmy.

Hongkong : Targi w Chinach : MPK Czwa


Copyright (c) 2010-2017 www.import-chiny.7it.eu pozycjonowanie stron Katowice