Chiny, import, targi, import z Chin, wizy, Polsko-Chińska Izba Gospodarcza, hotele w Chinach

Import z Chin

Chiny import, biznes, izba gospodarcza...

Import Chiny, targi, Hong Kong, import z Chin, hotele w Chinach, wizy do Chin

Import z Chin, Hong Kongu, Azji - informacje o Chinach

 

Z Polski do Pekinu dzięki współpracy LOT z Air China

Według doniesień "The Wall Street Journal Polska" polski narodowy przewoźnik PLL LOT już jest przy mecie opracowania szczegółów umowy partnerskiej z chińskimi liniami Air China. Polskie linie wracają na chiński rynek lotniczy po ośmiu latach nieobecności.

Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy PLL LOT tłumaczy, iż wybór tej jednej z trzech największych chińskich linii lotniczych nie jest przypadkowy. Air China to dobry partner do uruchomienia lotów z Pekinu, gdyż linie te aspirują do wejścia do sojuszu Star Alliance, w który LOT jest już od kilku lat - powiedział Kądziołka.

Walka o uruchamianie lotów do Chin toczy się między wieloma liniami, które chcą zarobić turystach i kibicach wybierających się na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Pekinie. Jak poinformował CAAC z Europy i Ameryki do Chin w ciągu dwóch lat ruszy aż 27 nowych tras lotniczych.

Polecamy usługi w Częstochowie:

Informacje z Chin - gospodarka:

Jak najtaniej kupić produkt? - to pytanie zadaje sobie większość Twoich klientów, którzy stawiają pierwsze kroki w handlu. Publikacja "Import pieniędzy" skutecznie pokaże im, jak sprowadzić swój pierwszy towar z Chin, oszczędzając od 20 do 30% na pośrednikach. Warto także wspomnieć, że Import pieniędzy zawiera kompletną instrukcję skutecznego importu tanich i wartościowych towarów, które zwiększą dochody w firmie.

Import z Chin

Największe na świecie targi wielobranżowe. Targi China Import and Export Fair w Kantonie.

Przez cały czas trwania targów zapewniamy obsługę polsko-chińskojęzycznych rezydentów. Poprzez nasze biura w Chinach obsługujemy firmy w dalszym etapie prowadzenia interesów z przedsiębiorcami chińskimi.

Chińskie Targi Importu i Eksportu China Import and Export Fair potocznie zwane Targami Kantońskimi są największymi i najważniejszymi targi wielobranżowe na świecie. Spośród wszystkich chińskich imprez targowych oferują najszerszy zakres branżowy i największą liczbę wystawców. Organizowane są one od 1957 roku, dwa razy w roku, wiosną i jesienią. Z uwagi na ogromne zainteresowanie Targami każda edycja targów została podzielona dodatkowo na trzy części, na których wystawiane są towary innego rodzaju.

Jesienna edycja odbędzie się w terminach: 15-19 i 23-27 października oraz 1-5 listopada, z podziałem na branże. Zapraszamy Państwa do udziału w targach China Import and Export Fair w charakterze zwiedzającego - w misji na targi. Obsługę logistyczną na terenie Chin prowadzą nasi polsko-chińskojęzyczni rezydenci. Nasze biura w Chinach obsługują firmy w celu dalszego kontynuowania handlu z przedsiębiorcami chińskimi.

Targi w Kantonie zyskały pozycję największego w Chinach spotkania przedstawicieli biznesu chińskiego z producentami i handlowcami z całego świata. W targach każdego roku bierze udział około 20.000 wystawców. Liczba zwiedzających ostatnim razem przekroczyła 200.000 z 200 krajów i regionów świata. Kompleks wystawienniczy w Kantonie zajmuje 580.000 metrów kwadratowych powierzchni, gdzie prezentowanych jest ponad 150.000 produktów. China Import and Export Fair są doskonałym miejscem na szukanie partnerów w interesach.
Targi odbędą się w kompleksie Pazhou (południowo-wschodnia część miasta, na południe od Rzeki Perłowej).

Wystawcy na targach podzieleni są na kilka głównych kategorii. Część pierwsza targów obejmuje produkty przemysłowe, m.in. sprzęt AGD, elektronikę i komputery, lampy i oświetlenie, narzędzia, maszyny i sprzęt, pojazdy i części zamienne, elementy konstrukcyjne, materiały budowlane, chemię i minerały, pojazdy i mechanikę precyzyjną.

Druga część to dobra konsumpcyjne. Tutaj prezentowane są m.in. artykuły codziennego użytku, środki czystości, akcesoria łazienkowe, środki pielęgnacyjne do ciała, ceramika i wyposażenie domu, meble, produkty z kamienia i stali, upominki, opakowania, zabawki, obrazy, gadżety reklamowe, rękodzieła i biżuteria, wyroby z wikliny i bambusa, artykuły ogrodowe, zegary, zegarki, artykuły optyczne.

Z kolei w trzeciej części targów motywem przewodnim są: tekstylia i odzież, tkaniny domowe, dywany i wykładziny, skóry, futra, obuwie i nakrycia głowy, lekarstwa, produkty lecznicze, wyposażenie szpitali, torby i walizki, żywność, herbata i napoje, artykuły sportowo-rekreacyjne, papiernicze, zaopatrzenie biur.

W żadnym innym miejscu nie będziecie Państwo mięli możliwości poznania najnowszych ofert handlowych chińskich producentów po najlepszych cenach. Koniecznie powinniście Państwo w październiku być w Kantonie.

Nasza oferta zawiera kompleksową organizację wyjazdu: pośrednictwo wizowe, bilet lotniczy, przejazdy na terenie Chin, zakwaterowanie w hotelach, wyżywienie (śniadania i obiadokolacje), pobyt na targach, obsługę miejscowego polsko-chińskojęzycznego pilota-tłumacza dla grupy, program turystyczny.

Przegląd prasy dotyczący importu z Chin, targów w Chinach:

Chiny tworzą inwestycyjnego giganta

China Investment Corp. - chiński państwowy fundusz inwestycyjny - zainwestuje 200 mld USD, z czego dwie trzecie w akcje państwowych chińskich banków. W czwartek Chiny ogłosiły pierwsze plany funduszu. Jak podaje Agencja Associated Press (AP), chiński gigant nie będzie kupować akcji lotniczych, telekomunikacyjnych i naftowych firm z zagranicy.

Przedstawiciele chińskiego ministerstwa finansów podkreślają, że China Investment Corp. będzie inwestować stopniowo i bardzo ostrożnie. Jednocześnie dementują informacje, że Chiny chcą masowo kupować europejskie i amerykańskie firmy.

Krytycy funduszu zastanawiają się, czy zarządzany przez państwo fundusz zostanie użyty do promocji polityki rządu i czy powinien on inwestować we "wrażliwe" sektory przemysłu.

Nowy chiński fundusz, będący jednym z największych na świecie funduszy inwestycyjnych, ma zapewnić lepszą stopę zysku dla chińskich rezerw, szacowanych na 880 mld USD. Większość z nich stanowią amerykańskie obligacje skarbowe i inne bezpieczne, ale nisko oprocentowane papiery wartościowe.

Jedna trzecia pieniędzy funduszu będzie inwestowana za granicą. Natomiast znaczna część pozostałych środków pójdzie na wykupienie agencji Central Huijin, kontrolującej chińskie banki państwowe.

Zdaniem specjalistów, przejęcie agencji może być bardzo zyskowne. Chińskie banki notują obecnie dwucyfrowy wzrost zysku. Największy z nich - Industrial & Commercial Bank of China - ogłosił 75 proc. wzrost zysków w ostatnim kwartale tego roku.

Analitycy uważają, że zysk nie jest jedynym celem chińskiego rządu. Główną przyczyną wykupienia Central Huijin jest chęć uporządkowania systemu bankowego.

Spedycja importu z Chin (towary drobnicowe)
Wybór spedytora

Optymalne zorganizowanie transportu do Europy towarów kupowanych w Chinach stanowi często wyzwanie równie istotne jak wybór odpowiedniego towaru i znalezienie wiarygodnego dostawcy. Na szczęście nie jesteśmy z tym problemem pozostawieni sami sobie. Istnieje w Polsce rozwinięty rynek usług spedycyjnych. Na tym rynku działa szereg firm spedycyjnych czyli spedytorów, którzy profesjonalnie organizują na rzecz klientów dostawę towaru do Polski. Niektóre z tych firm, poprzez własne agencje celne dokonują również czynności związanych z odprawami celnymi.

Wybierając firmę spedycyjna, której zamierzamy powierzyć te usługi warto wziąć pod uwagę jej doświadczenie w obsłudze klientów konkretnego rynku, pozycję na rynku w Polsce, reputację wśród klientów i cenę. Przestrzegamy natomiast przed stosowaniem ceny jako najważniejszego kryterium przy wyborze spedytora.

Warto pamiętać, że tzw. łańcuch dostawy - od bramy producenta do magazynu w Polsce składa się z wielu ogniw, a problem powstający w jednym z tych ogniw może zadecydować o powodzeniu lub klęsce całej transakcji importowej. Tylko obsługa wykonywana przez profesjonalna firmę spedycyjną może uchronić was przed poważnymi ryzykami nie otrzymania kupionego towaru, nie otrzymania go na czas lub poniesienia nieprzewidzianych, dodatkowych kosztów transportu.

więcej informacji na temat importu towarów z Chin...

Ukazały się Rozmówki polsko-chińskie - ulotka, przykładowy rozdział "Rozmówek polsko-chińskich" dotyczący zakupów [.pdf]

Chiny walczą ze wzrostem gospodarczym

Chiny od kilku lat bezskutecznie starają się ochłodzić swoją gospodarkę, ta jednak nic sobie z tych starań nie robi i nadal rośnie w imponującym tempie. W II kwartale tego roku wzrost ten wyniósł 11,9 proc. i był najlepszym wynikiem od dwunastu lat. Chiński bank centralny zareagował na tę informację podniesieniem stóp procentowych po raz piąty w ciągu ostatnich 15 miesięcy. Szacuje się, że chińska gospodarka już w tym roku może stać się trzecią potęgą w świecie.

Chiny coraz szybciej gonia Amerykę

Jak wynika z najnowszych danych makroekonomicznych Chiny już w tym roku staną się trzecią pod względem wielkości gospodarką świata, spychając tym samym z podpium Niemcy. Jednak jak twierdzą analitycy to nie koniec, za dziesięć lat państwo środka ma uplasować się na drugiej pozycji, która obecnie zajmowana jest przez Japonię.

Hongkong : Targi w Chinach : MPK Czwa

Kurs języka chińskiego.

Znajomość języków jest niezbędna, jeżeli chcemy poznać kulturę i cywilizację krajów spoza obszaru europejskiego. Tylko znając choćby podstawy tych języków - na poziomie komunikatywnym - można rzeczywiście uchodzić za specjalistę w interesującej nas dziedzinie. Dlatego Fundacja Studiów Międzynarodowych - przy współpracy z Zakładem Studiów Pozaeuropejskich ISM - wychodząc naprzeciw oczekiwaniom studentów, planuje organizację różnego rodzaju kursów językowych.

Kurs chińskiego dla początkujących obejmuje:
40 godzin zajęć;
lekcje prowadzone są przez sinologa z Uniwersytetu Warszawskiego a także przez b. Ambasadora RP w CHRLD - Pana Bogusława Zakrzewskiego

Kurs chińskiego na CD

Chiny uruchomiły kolejowe połączenie z Tybetem

Pierwszy pociąg przejechał linią Kolei Tybetańskiej, najwyżej położonej na świecie linii kolejowej, łączącej Tybet z pozostałymi częściami Chin.

Budowa liczącej 1142 kilometrów trasy z miasta Golmud w zachodniej części prowincji Cinghai do Lhasy w Tybecie trwała pięć lat, pochłaniając równowartość 3,76 mld dolarów. Chińska budowla zdetronizowała w wysokości położenia linię Kolei Transandyjskiej, której architektem był Polak Ernest Malinowski. Kolej Tybetańska będzie kursowała na tak dużych wysokościach, że kabiny pociągu będą hermetycznie zamykane, podobnie jak w samolotach.

Przeciw budowie kolei łączącej Chiny i Tybet protestowali bojownicy o wolność i środowisko Tybetu. Ich zdaniem kolej przyczyni się do umocnienia chińskiego panowania nad Tybetem oraz do najazdu turystów na ten region.

Hongkong : Targi w Chinach : MPK Czwa


Copyright (c) 2010-2017 www.import-chiny.7it.eu pozycjonowanie stron Katowice