Chiny, import, targi, import z Chin, wizy, Polsko-Chińska Izba Gospodarcza, hotele w Chinach

Import z Chin

Chiny import, biznes, izba gospodarcza...

Chiny, olimpiada, gospodarka

Chiny - olimpiada - gospodarka

Pekin 2008

XXIX Igrzyska Olimpijskie
(8.08. - 24.08.)

Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2008 rozgrywane będą w Pekinie, stolicy Chiny, w dniach 8-24 sierpnia. Będą to pierwsze Igrzyska w Azji od 20 lat - od Igrzysk w Seulu.

Decyzja o wyborze Pekinu jako miasta organizatora zapadła 13 lipca 2001. O organizację tych Igrzysk zabiegały także: Toronto (Kanada), Paryż (Francja), Stambuł (Turcja) i Osaka (Japonia).

Zobacz więcej: Igrzyska w Chinach, a prawa człowieka

PEKIN 2008 - Duch sportu pod kontrolą?
Po ogromnym sukcesie chińskiej reprezentacji podczas igrzysk olimpijskich w Atenach w 2004 r. Pekin zaprezentuje się w 2008 roku jako gospodarz letniej olimpiady. Podczas XXIX igrzysk reprezentacja Chin będzie mieć największą w historii liczbę sportowców w największej ilości dyscyplin sportowych.

Obserwując dynamikę, z jaką rozwija się sport, władze Chin opublikowały w lipcu 2006 r. plan rozwoju sportu na kolejne 5 lat. Plan ten przewiduje powołanie dużej ilości obiektów sportowych, masowe kampanie sportowe i organizowanie społecznych zespołów wśród dzieci i młodzieży. Zgodnie z tym planem już w roku 2010 powstanie publiczny system usług sportowych. Przy tak ogromnym nacisku położonym na rozwój sportu istnieje ogromna szansa, że rekord Chin z olimpiady w Atenach (32 złote medale) zostanie pobity.

Przy organizacji olimpiady Chiny nie poprzestają jednak na rozwoju infrastruktury sportowej i promowaniu zdrowego stylu życia wśród mieszkańców. Pekin. Miasto, które łączy nowoczesność ze starożytnością i drapacze chmur ze świątyniami doskonale rozumie, że rozwój może następować tylko w poszanowaniu historii i dziedzictwa kulturowego. Gigantyczne nakłady przeznaczone na modernizację miasta przed olimpiadą w 2008 r. już nikogo nie zaskakują. Przyzwyczailiśmy się, że przygotowania do olimpiady to zazwyczaj metamorfoza całego miasta, począwszy od budowy stadionu olimpijskiego i wioski, skończywszy na budowie dróg, mostów, parków i infrastruktury komunikacyjnej. Jednak to ponad 3000-letnie miasto wyróżnia się pod innym względem. W Pekinie Wielki mur jest tak samo ważny jak olimpijski stadion.

Chinese hotels : Hongkong : wywóz kontenerów Kraków : Polsko - Chińska Izba Gospodarcza

Oklejanie pojazdw Warszawa

Pozycjonowanie stron internetowych

Na lata 2002-2008 zaplanowano prace konserwatorskie w ponad 200 historycznych obiektach. Dodatkowo prowadzone będą renowacje obiektów ogólnonarodowych. Czy Chiny chcą bić rekordy już w samych przygotowaniach do olimpiady?

Burmistrz Pekinu, Wang Qishan, stwierdził, że odrestaurowanie takiej liczby obiektów w okresie zaledwie kilku lat to historyczny rekord w ochronie dziedzictwa kulturowego. Renowacji podlegać będą zabytki tj. Wielki Mur , Zakazane Miasto, Pałac Letni, oraz liczne świątynie, ogrody cesarskie i grobowce.

Głównym celem prac jest przygotowanie zabytków do odwiedzin milionów turystów i sportowców, ale także zwiększanie świadomości historycznej wśród samych Chińczyków. Mottem organizatorów olimpiady jest myśl, że tylko życie w zgodzie z ideą dbania o dziedzictwo kulturowe umożliwia tworzenie jedności narodowej i przywiązanie jednostki do kraju. Olimpiada w Pekinie ma zatem nie tylko promować sport, ma na celu scalić naród.

Powstaje pytanie na ile sport w Chinach może być niezależny od Partii Komunistycznej Chin? Co się stanie jeśli w Chinach duch sportu rzeczywiście zacznie mocno przenikać coraz większą liczbę obywateli, ale zaczną oni tworzyć niezależne od polityki ośrodki sportu?

Doświadczenie Chin pokazuje, że nie znaleziono poszanowania dla starożytnej sztuki doskonalenia ciała i umysłu, Falun Dafa. Chiny, widząc wzrastającą wśród społeczności popularność ćwiczeń medytacyjno-ruchowych, uznały Falun Dafa za sektę i zagrożenie dla swoich komunistycznych rządów. Od wielu lat praktykujący sztukę są prześladowani i więzieni.

Dlatego pytanie o niezależny rozwój sportu w kraju tak niedemokratycznym wciąż rodzi wiele wątpliwości. Chyba nikt z nas nie chciałby kojarzyć sportu z polityką i kontrolą. Igrzyska w Pekinie pozwolą przyjrzeć się z bliska temu problemowi. Oby zwyciężył sport i wolność obywatelska!

Maja Ziółkowska

następna...

Hongkong : Targi w Chinach : MPK Czwa


Copyright (c) 2010-2017 www.import-chiny.7it.eu pozycjonowanie stron Katowice