Chiny, import, targi, import z Chin, wizy, Polsko-Chińska Izba Gospodarcza, hotele w Chinach

Import z Chin

Chiny import, biznes, izba gospodarcza...

Międzynarodowa Wystawa Części Samochodowych "China International Auto Parts Expo 2007

Import z Chin - motoryzacja

Międzynarodowa Wystawa Części Samochodowych "China International Auto Parts Expo 2007" 28 listopada - 1 grudnia 2007 Pekin/Chiny.

Międzynarodowa Wystawa Części Samochodowych (China International Auto Parts Expo - CIAPE) odbędzie się w dniach 28 listopada - 1 grudnia 2007 r. w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym w Pekinie. Na 50 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni wystawy zaprezentuje się ponad 2000 wystawców, których stoiska będzie oglądać ponad 50 tysięcy zwiedzających.

Dlaczego warto wybrać Chiny?

Jest to kraj cechujący się najwyższym na świecie wzrostem gospodarczym. Chiński obszar ekonomiczny jest 4. największym na świecie a udział w handlu międzynarodowym plasuje ten kraj na 3. miejscu. Przez ostatnie kila lat Chiny utrzymują roczny wzrost gospodarczy na poziomie ok. 10%. W 2006 roku wzrost gospodarczy osiągnął 10,50%, ze wskaźnikiem PNB 2,56 biliona USD.

Chiński rynek motoryzacyjny cechuje się wciąż rosnącym potencjałem. W 2006 roku produkcja samochodów wyniosła 7 milionów sztuk. Chiny są drugim na świecie największym konsumentem przemysłu samochodowego i trzecim największym producentem samochodów. Obecnie mniej niż 3% wszystkich gospodarstw w Chinach jest wyposażonych w samochód. Szacuje się, że w roku 2010 samochód będzie posiadać ok. 56 mln. 690 tysięcy obywateli, w roku 2020 będzie to 131 mln. 30 tysięcy. Tak duży wzrost oznacza, że rynek chiński cechuje się najszybszym wzrostem z wszystkich rynków świata.

Potencjał chińskiego rynku motoryzacyjnego tkwi głównie w jego wielkości, tempie rozwoju oraz otwartości na inwestycje zagraniczne. W światowym przemyśle motoryzacyjnym istnieje wyraźna tendencja do przenoszenia działalności na rynki wschodzące, które zapewniają możliwość długoterminowych wzrostów sprzedaży.

Chinese hotels : Hongkong : wywóz kontenerów Kraków : Polsko - Chińska Izba Gospodarcza

Oklejanie pojazdw Warszawa

Pozycjonowanie stron internetowych

Działalność przedsiębiorców zagranicznych spotyka w Chinach wiele ułatwień. Przedsiębiorstwa mogą liczyć na ochronę prawną i odpowiednie uregulowania systemowe. Obecnie w Chinach istnieje ok. 20 tysięcy przedsiębiorstw z branży przemysłu części samochodowych, która osiągnie roczny wzrost na poziomie 35%. W porównaniu z rozdrobnionymi rynkami Ameryki Północnej i Europy oraz ich spadającymi wartościami, rosnący rynek Chin dostarcza większych możliwości dla wszystkich światowych producentów samochodów i części samochodowych.

Na potencjał rynku składają się też inne czynniki. W porównaniu z krajami rozwiniętymi, Chiny są obdarzone obfitymi zasobami taniej siły roboczej i odpowiedniego personelu inżynieryjnego, oferują niższy koszt wejścia i działalności na rynku w porównaniu z innymi państwami świata. Dodatkowo bardzo konkurencyjne są koszty inżynierii, innowacji, badań i rozwoju.

Motoryzacja jest z pewnością jedną z tych gałęzi przemysłu, w których procesy globalizacji posunęły się najdalej.

Znani na całym świecie producenci samochodów tacy jak General Motors, Ford, Daimler-Chrysler, Volkswagen, BMW, Mercedes-Benz, PSA Peugeot Citroen, Toyota, Nissan, Honda, Mitsubishi, Hyundai, Renault, Fiat i inne już założyły w Chniach spółki joint venture. W Chinach istnieje również około 1000 spółek joint venture w dziedzinie przemysłu części samochodowych, których największymi przedstawicielami są Delphi, Visteon, Bosch, Denso, Valeo, NSK i inne.

Dzięki integracji ekonomicznej, Chiny stały się 3. największym na świecie konsumentem i 4. największym producentem samochodów już pięć lat od wejścia do WTO. W tym aspekcie Chiny zapewnią więcej możliwości współpracy przedsiębiorstw branży motoryzacyjnej i części samochodowych niż jakiekolwiek inne państwo. Do Chin warto przyjechać nie tylko po to, by uwierzyć w ogromne możliwości tego rynku, lecz także by zaznaczyć swą obecność w globalnym ryku motoryzacyjnym.

Hongkong : Targi w Chinach : MPK Czwa


Copyright (c) 2010-2017 www.import-chiny.7it.eu pozycjonowanie stron Katowice